Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Project manager 2

by Nepen
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar Dzi4d3k
-1 1

Może jestem stary, może nienowoczesny, ale nie spotkałem się z takimi określeniami :) W ogóle ten project manager to kierownik zespołu? Tak w ogóle to nie da się po polsku rozmawiać tylko jak w filmie "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" ? :)

Odpowiedz
avatar szypty
0 0

@Dzi4d3k: ludzie się bulwersują na takie zapożyczenia ale to normalne jeżeli używa się często i naprzemiennie kilku różnych języków, nie jest to bynajmniej nowe zjawisko, wystarczy wspomnieć choć o makaronizmach.

avatar Dzi4d3k
0 0

@szypty: jak wchodzisz między wrony.... coś w tym jest, dzięki :)

avatar ZONTAR
1 3

Akurat siedzę w robocie i mam nieco czasu, więc mogę przeprowadzić analizę tekstu. Sprint - pojęcie z metodologii SCRUM, lepiej nie tłumaczyć. Tygodniowy kejs - wtf? Kanban - inna metodologia (która nie ma sprintów!) Task - używasz anglojęzycznych systemów i łatwiej rozróżniać rzczy używając angielskich nazw. Później ktoś źle przetłumaczy i nie zrozumie o czym mowa. KPI - Key Performance Indicators, czyli wskaźniki wykorzystywane do szacowania wydajności osiągania celu ASAP - za to można dostać w mordę :) Widziałem gorsze wypowiedzi faktycznie biorące bezsensowne pojęcia z innych języków. No i ten tekst sam sobie przeczy.

Odpowiedz
avatar Thorvald
0 0

A wiecie po co w korpo są identyfikatory? Żeby można było "onboardnąć się na spejs"...

Odpowiedz
avatar zarpio
0 0

I ma rację, wystarczy, że jedna z nich będzie w ósmym miesiącu ciąży.;-)

Odpowiedz
Udostępnij