Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Zagwozdka

by Teknoman
Dodaj nowy komentarz
avatar stitch
0 2

Jest takie cos w miejscu,w ktorym regularnie przejezdzam.Wg mnie A ma pierwszenstwo na swoim pasie,ale ja jednak odruchowo zawsze sie zatrzymuje i ustepuje jadac jako A,bo kazdy B pedzi na moj pas jak po swoje. Jakas opinia eksperta?

Odpowiedz
avatar Kosiciel
0 0

@stitch: Korzystajcie z ZTM.

avatar FrozenMind
-1 1

@stitch: Według mnie znak ustąp pierwszeństwa dotyczy wszystkich pasów oraz jadących pod prąd, wyprzedzających w miejscach niedozwolonych, przekraczających dopuszczalną prędkość (do granicy możliwości reakcji) i niewłączających kierunkowskazów, tak jak na zwykłym skrzyżowaniu. Trzeba się upewnić, że pas jest wolny, ale wjeżdża się "na własną odpowiedzialność", gdy są pojazdy na innych pasach. W przypadku kolizji może być co najwyżej współwina, chyba, że już zdążyło się zająć pas bez "wymuszania pierwszeństwa". Możliwe, że dobry adwokat z odpowiednim materiałem dowodowym (nagrania lub niezależni świadkowie) by to wybronił, jakby ktoś np. nie użył kierunkowskazów, albo wjechał bezmyślnie w auto bez pierwszeństwa (niczym taksówkarz ze zderzakiem do wymiany).

avatar Bravo512
-1 1

@stitch: Moim zdaniem zjeżdżający z ronda ma pierwszeństwo, ze względu na znaki pionowe nakazujące ustąpienie pierwszeństwa. Swoją drogą ja nie wiem jak można zbudować takie gówniane skrzyżowanie, jakaś dziwna mania, żeby wpieprzać ronda wszędzie gdzie się da. Mogli pyknąc światła i byłoby 10x prościej. Niżej link do ronda. https://www.google.co.uk/maps/@50.4912318,19.4208973,3a,60y,287.41h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8xwBuT02CKDTt2GAgOL1oA!2e0!7i13312!8i6656

avatar maniek1129
-1 1

@Bravo512: Jak już musieli dać to rondo, to mogliby zrobić tak, aby prawy pas na odcinku ronda niemusiałby nikomu ustępować pierwszeństwa (dać ciągłą) a lewy troche wydłużyć i dopiero za rondem dać przerywaną.

avatar Dawid_M
-1 1

Polska wersja zderzacza hadronów.

Odpowiedz
avatar kirys
0 2

@Dawid_M: Wielki zderzacz passatów.

avatar ZONTAR
2 2

Przeca to jest oczywiste, szczególnie patrząc na rondo na street view. Ustępujesz pierwszeństwa wszystkim, szczególnie zjeżdżającym z ronda.

Odpowiedz
Udostępnij