Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Człowiek

by Teknoman
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar karakar
3 5

W systematyce biologicznej należymy do małp człekokształtnych. W nadrodzinie małp człekokształtnych jest rodzina człowiekowatych, do której należy jeszcze szympans, goryl i orangutan.

Odpowiedz
avatar daro97
4 6

@karakar Jak to powiedział pewien genialny fizyk. Jeśli czujesz się chuiowo, to pomyśl, że ludzie stworzyli osobną kategorię, tylko po to, by dyskryminować gibony.

avatar Dawid_M
2 6

Nie wyewoluowaliśmy z małpy ale z pośredniego ogniwa, a było ich kilka na przestrzeni milionów lat.

Odpowiedz
avatar Kajothegreat
1 1

@Dawid_M: Pośredniego ogniwa, powiadasz? A dla ciebie australopitek jest bardziej człowiekiem, czy bardziej małpą? Cóż, i człowiek jest małpą.

avatar gomezvader
1 3

@Kajothegreat: Tylko, że australopitek był już tą gałęzią wybijającą w stronę ludzi. Za ich czasów już było po gatunkowej schizmie małpa-człowiek. Poza tym argument, że przodek człowieka wyglądał jak małpa(czy tak się zachowywał) więc człowiek to małpa jest równie poprawny co "człowiek to ryba".

avatar Kajothegreat
0 0

@gomezvader: Ale Australopitek nie jest uznawany za człowieka. Przyjmuje się, że pierwszym człowiekiem jest homo habilis. Także tego... Czy człowiek nie pochodzi przypadkiem od małpy (choć małpą oczywiście sam jest... Ale cóż...)?

avatar Kajothegreat
0 0

Oh, przed chwilą przeczytałem, że już nie uznaje się australopiteka za bezpośredniego przodka homo habilis. Tym gorzej dla homo habilis :). Btw. trochę mnie śmieszy, że niektórzy mają problem z przyznaniem, że człowiek jest zwierzęciem, ssakiem, małpą, naczelnym i tak dalej.

avatar Antybristler
2 4

To straszne, że ludzie nie wiedzą na czym polega ewolucja. I potem się dziwić, że te spaczone wizje się kupy nie trzymają :)

Odpowiedz
avatar Slawek18
1 1

Część małp była leniwa i nie chciało się im ewoluować. Zostały małpami.

Odpowiedz

Więcej skrinów

Była kierowniczka

by GiselleCharpentier

Konstytucja okresu przejściowego

by maxx92

Druk 4D

by kuba1711

Co zrobić? 2

by Forien

Impreza na festiwalu

by GreenRanger

Mandat 2

by GreenRanger
Udostępnij