Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Relacja na Onecie

by kowsiu
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar John89
59 63

Przekroczył prędkość światła, cofnął się w czasie do 1947 roku i rozbił. Zagadka w Roswell rozwiązana.

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 października 2012 o 1:34

avatar Imper3838
31 35

Patrząc na dzisiejszą główną stwierdzam, że redakcja Onetu i WP dostaje informacje z tego samego źródła, co więcej obie redakcje nie wykazały się nawet odrobiną inteligencji, czy chęci do przeczytania i sprawdzenia czy tekst nie jest absurdalny, tylko mechanicznie skopiowały i przetłumaczyły tekst za pomocą jakiegoś translatora. Ale przypomniałem sobie, że to norma.

Odpowiedz
avatar karakar
17 17

Chyba większość redakcji tak ma. Wtedy jak był ten poluzowany kabel co wydawało się, że neutrina przekroczyły prędkość światła pisali, że w takim wypadku Einstein się mylił ze wzorem E=mc² (ten wzór nie uwzględnia prędkości poruszania) zamiast ze wzorem E=mc²/√(1-(v²/c²))

Odpowiedz
avatar niewinnekartony
0 4

Karakar to nie były złe obliczenia czy poluzowany kabel, tylko "komuś" nie pasowałowało by zmieniać tyle wzorów w fizyce i takich tam. Wiadomo ja nie wiem tego w 100%. Zauważyliście jak szybko po ogłoszeniu przebicia prędkości światła tak samo szybko zmieniono że to błąd? Nie wierze że prędkość światła to największa prędkosc we wszechswiecie. Z resztą oni wykonali ileś tam tyś. prób i w każdej było to samo.

Odpowiedz
avatar ahaznam
0 2

@niewinnekartony - masz rację, prędkość światła to nie jest najszybsza prędkość we wszechświecie, ale stała fizyczna "c" (prędkość poruszania się fal elektromagnetycznych w próżni czyli np. światła i fal radiowych) jest zawsze ta sama (300.000 km/s) i nieprzekraczalna. Einstein powiedział, że materia nie może przekroczyć "c" ponieważ wymagałoby to nieskończonej ilości energii. Prędkość światła w próżni to nieosiągalne 300.000km, ale prędkość światła np. w diamencie to tylko 0,4 x c czyli 120.000km/s. W akceleratorach cząsteczek w CERN, Szwajcarii naukowcy przyspieszają cząsteczki do prędkości o wiele szybszych niż ta prędkość, ale nigdy nie będą mogli osiągnąć prędkości "c".

Odpowiedz
avatar AiDi
4 4

niewinnekartony - specjalnie się zarejestrowałem, by ci powiedzieć, że piszesz durnoty. Fizyka to nie jest przyjmowanie tego co się komu podoba. Fakt nieprzekraczalności prędkości światła w próżni ma głębokie podstawy, których nawet nie znasz, więc z łaski swojej swoją "niewiarę" możesz sobie wsadzić. Fizyka to nie jest zbiór niepołączonych ze sobą zdań. Prędkości światła ciała masywne nie przekroczą, gdyby się dało to twój komputer by nie działał, etc, etc.

Odpowiedz
avatar Martiniquaa
35 37

Apeluję o testy na wiedzę i inteligencję ,dla każdego kandydata na redaktora newsów ,w każdym serwisie informacyjnym w tym pięknym kraju.

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 października 2012 o 2:24

avatar Arek2991
15 15

No co ty nie powiesz.

Odpowiedz
avatar konto usunięte
-4 10

@Mistico Thank you, Ctp. Obvious!

Odpowiedz
avatar WojtekVanHelsing
-4 6

Możliwe to jest ale nie bez odpowiedniego sprzetu

Odpowiedz
avatar Bua07054
25 33

To przecież proste: kiedy wyskoczył upuścił włączoną latarkę - w locie ją wyprzedził , więc amerykańscy naukowcy stwierdzili, że leciał szybciej niż światło - no a przecież oni się nie mylą :D

Odpowiedz
avatar Draxons
5 7

Kup se Pan okulary.

Odpowiedz
avatar karakar
7 7

@Bua07054: Jeszcze problem w tym, że nie byłby w stanie wyprzedzić latarki. Początkowo leciał by z mniej więcej tą samą prędkością co latarka, później latarka z powodu mniejszego oporu powietrza wyprzedziła by go.

Odpowiedz
avatar Bua07054
1 1

@karakar: zależy jaka latarka - z tego co wiem jego kombinezon był tak zaprojektowany , żeby mieć jak najmniejszy współczynnik tarcia - więc możliwe , że przy odpowiednim ułożeniu , jednak wyprzedziłby lecącą jak szmata latarkę :>

Odpowiedz
avatar Budzik
0 0

karakar akurat do prędkości granicznej, w przypadku spadania ma też znaczenie masa. Jak masz np. piórko i piłkę, to piórko spadnie później, choć wcale nie stawia wiele większego oporu. Piłka jest po prostu cięższa. Myślę, że tu by było podobnie.

Odpowiedz
avatar HoganRTS
12 18

Jesteś Debilę

Odpowiedz
avatar PaNjabluszko
7 7

Ciekawe jak to jest zapierdzielać 300 tys. km/s. W ciągu ok. 8 min doleciał by do słońca :)

Odpowiedz
avatar JohnnyPedro
-3 3

Ciekawe co by było gdyby skoczył bez spadochronu.

Odpowiedz
avatar SlighterPiper
2 2

No to gość ma farta że nie zaliczył podróży w czasie...

Odpowiedz
avatar konto usunięte
1 1

Biegałam z latarką w ręku, więc też wiem co to prędkość światła

Odpowiedz
avatar GlupiIMaloSmieszny
-1 1

@JohnyPedro mialbys druga Tunguska tyle ze w ameryce

Odpowiedz
Udostępnij