Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Pensje 2

by Sally_Finkelstein
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar ~Janusz Korwin-Mikke
7 7

Czy powiedzenie "głupi jak but z LEWEJ nogi" to przypadek? Nie sądzę.

Odpowiedz
avatar WojtekVanHelsing
5 7

Ogółem mnie dziwi oskarzanie lewactwa o to, że duze korporacje wspieraja tzw. wolnorynkowców. Kazdy duzy kapitalista jest antywolnorynkowcem, wolny rynek nie sprzyja kapitalistom, każdy kapitalista popiera duze podatki bo i tak ma dzieki nim zysk wiekszy niz mialby bez nich, duze podatki niszcza malych przedsbiorcow ktorzy razem sa ogromna konkurencja. Na dowod tego co mówie chce przypomnieć iż w USA socjalistów wspieraja duze korporacje, takiego Johna Paula prawie nikt.

Odpowiedz
avatar Kajothegreat
1 1

@WojtekVanHelsing: Przecież gdyby nie regulacje antymonopolowe, w istocie na rynku utrzymywaliby się jedynie potentaci. Na przykład wielka firma mogłaby obniżyć na pół roku ceny swoich produktów, eliminując w ten sposób konkurencję, by później sprzedawać te same produkty 150% drożej. Podatki jednak często rzeczywiście bardziej dotykają małych przedsiębiorców. W przypadku tych, często podatki pochłaniają większość zysku. Nie należy jednak zapominać o tym, że duże firmy są zdecydowanie bardziej narażone na czynniki zmiany sytuacji na rynku. Zmiana kursu waluty może doprowadzić molocha do bankructwa... Trzeba przez to jasno powiedzieć, że wszelakie skrajności - rozbuchany liberalizm czy komunizm - jest dla przedsiębiorców zagrożeniem. Btw. Mam dobrą wiadomość. Polska jest w obecnej chwili najbardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania w Europie (nie chodzi to jednak o rządy, a o rynek). Dlatego w tym roku możemy mieć 4% (obecne prognozy przewidują 3,2%, jednak wielu sądzi, że będzie wyższy) wzrostu PKB, a w następnych latach wzrost może się utrzymywać (albo być nawet jeszcze wyższy). A jeśli tak będzie, będziesz mógł, Wojtku, uderzać w tony patriotyczne ze zdwojoną siłą. Oczywiście, jeszcze raz napiszę, wzrost będzie efektem pracy społeczeństwa, nie nadzwyczajnych starań rządu.

Odpowiedz
avatar primekx
0 0

@Kajothegreat: Jak PO z dumą promuje nasz kraj, jako miejsce z tanią siłą roboczą, a podatków u nas i tak płacić nie będą, to nie powinno nikogo dziwić, że molochy tutaj ciągną jak ćma do światła. Tylko, czy jest to powód do zadowolenia?

Odpowiedz
avatar WojtekVanHelsing
1 1

@Kajothegreat: Jakby zaczela sprzedawać drożej to ktos zaczałby sprzedawać taniej, monopol na wolnym rynku jestn iemozliwy, tym bardziej, jak moze sie wpieprzyć korporacja zza granicy. Moze ale nie musi, z reguly rządzą korporacje które wiedza co robia. Do Polski można przenosić środki produkcji, ale nikt tutaj sie nie bedzie rejestrował, natomiast fakt faktem, Polacy na tym nic nie zyskuja. To, ze nasza gospodarka jest lepsza od np. Japońskiej to żaden sukces, Japonia cofa sie w rozwoju (mniejsze PKB niz 20 lat temu to jakies jaja...), reszta Europy tez, mi tam taki rozwoj nie wystarcza.

Odpowiedz
avatar Kajothegreat
0 0

@primekx: Ale podatki to maleńka część tego, na czym zyskuje Polska, gdy tłumnie sprowadzaj się do nas zagraniczni inwestorzy. Jeśli więc jesteś ślepym socjalistą, załóż polską partię komunistyczną :).

Odpowiedz
avatar Kajothegreat
0 0

@WojtekVanHelsing: Zrozum, że wielkie firmy mogą sobie pozwolić na obniżenie opłacalności biznesu, a małe już nie. Ustawy antymonopolowe wprowadzano - nawet w czasach świetności liberalizmu USA, Niemiec czy UK - ze względu właśnie na to, że całkowicie wolny rynek generuje monopolistów. Do Polski przenoszona jest nie tylko produkcja, ale i przedsiębiorcy zajmujący się usługami się do nas sprowadzają. Mamy coraz większy rynek, a przez to coraz więcej potrzeb. Poza tym, Niemcy, Francja i UK będą się w dalszym ciągu rozwijać.

Odpowiedz
avatar WojtekVanHelsing
1 1

@Kajothegreat: Komunistyczna Partia Polski istnieje. Jeśli korporacji jest 100-200 itd. to nie moze dojsc do monopolu. Owszem,w kazdym razie stosunkowo spoleczenstwo nie staje sie jakos specjalnie bogatsze. UK w jakims stopniu tak, ale Niemcy sie juz nie tyle nie rozwijaja, co cofaja sie w rozwoju.

Odpowiedz
Udostępnij