Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Buty

Dodaj nowy komentarz
avatar BongMan
0 6

Chyba ich posrało, gówno mogą teraz.

Odpowiedz
avatar cavefalcon
2 2

@BongMan: A podasz podstawę prawną? Co najlepsze Kravcu podał prawidłową odpowiedź.

Odpowiedz
avatar aklorak
1 1

Kiedyś wymieniłam punkty z jakiegoś programu lojalnościowego na zestaw garnków (3 garnki + pokrywki). Jak paczka przyszła okazało się, że jeden z garnków jest uszkodzony. Reklamacja zgłoszona, mam spodziewać się kuriera (jak dla mnie procedura powinna wyglądać tak: odsyłam wadliwy towar lub odbiera go kurier, potwierdzany jest fakt uszkodzenia i przysłany towar bez wad). Kurier przyjeżdża z nowym kompletem, reklamowanego zestawu nie chce przyjąć. Dzwonię na infolinię spytać o co chodzi, spokojnie, kurier odbierze. Tego samego dnia inny kurier przyjechał i zabrał komplet z uszkodzonym garnkiem. Jeszcze tego samego dnia przyjechał trzeci kurier z nowym garnkiem ,(1 garnkiem, tym który był uszkodzony). Ostatecznie zostałam z nowym kompletem + jednym dodatkowym garnkiem.

Odpowiedz
avatar AkuNoKitsune
1 1

"Nie można jednak żądać zwrotu, gdy ten, kto korzyść uzyskał, zużył ją lub utracił w taki sposób, że nie jest już wzbogacony, chyba że wyzbywając się korzyści lub zużywając ją, powinien się liczyć z obowiązkiem zwrotu (art. 409 k.c.). Bezpodstawne wzbogacenie jakkolwiek nie wyklucza dochodzenia roszczeń odszkodowawczych (art. 414 k.c.) ." źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpodstawne_wzbogacenie Wydaje mi się, że skoro koleś już tej pary butów nie ma to nie ma obowiązku ich zwracać. Ten zapis najprawdopodobniej miał chronić przed właśnie takimi sytuacjami, w których jedna strona wykorzystuje drugą jako przechowalnię bez jej zgody.

Odpowiedz
avatar AkuNoKitsune
2 2

Kurde, ktoś podał lepszy fragment :) Art. 5 ustawy o prawach konsumenta 1. Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta, o którym mowa w art. 9 pkt 6 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. Nr 171, poz. 1206 oraz z 2014 r. poz. 827), następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań. 2. Brak odpowiedzi konsumenta na niezamówione świadczenie nie stanowi zgody na zawarcie umowy.

Odpowiedz
avatar cavefalcon
1 1

@AkuNoKitsune: Co do pierwszego wpisu: masz tam informację że powinien się liczyć z obowiązkiem zwrotu. Dostał dwie pary butów co wynikło z błędu a on ten błąd wyzyskał. Nie od razu bo uczciwie zapytał o co chodzi z tą drugą parą. Prawnie druga para butów nigdy do niego nie należała nie miał więc prawa nią dysponować. Co do drugiego wpisu: zgadza się nie nakłada żadnych zobowiązań czyt. konsument nie musi na swój koszt odsyłać tych butów a tym bardziej płacić za nie. Jednakże ten zapis nie wyklucza nieuzasadnionego wzbogacenia się.

Odpowiedz

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2017 o 9:28

Udostępnij