Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Niedawno kupiłam pierwsze auto

Dodaj nowy komentarz
avatar Frogy0
0 0

W sumie trochę to dziwne, bo "pb" jest symbolem chemicznym ołowiu, a oznacza benzynę bezołowiową. A ON to chociaż wiadomo, że olej napędowy

Odpowiedz
avatar Dawid_M
0 0

Wielki problem się zapytać - panowie na stacjach uwielbiają pomagać w takich sytuacjach.

Odpowiedz
avatar tomangelo2
0 0

Jeśli chodzi o te nowe oznaczenia co to według Unii mają być bardziej przejrzyste, to w sumie bym się nie dziwił, pewnie samemu stanę kiedyś przed dystrybutorem próbując rozszyfrować te kwadraty z zapisami literowymi.

Odpowiedz
avatar ZONTAR
0 0

@tomangelo2: Unia jak zwykle wszystko ulepsza :) Zasada jest prosta. Benzyna - kółko, diesel - kwadrat, gaz - rąb. Oznaczenia w środku określają rodzaj mieszanki. Gazy: - H2 (wodór) - CNG (lotny gaz ziemny) - LPG (ciekły gaz rafinacyjny / propan-butan) - LNG (ciekły gaz ziemny) Olej napędowy: - BN (np B5, B7, B10) - olej napędowy z dodatkiem N% bokomponentów (kolejno 5%, 7%, 10%) - XTL - syntetyczny, nierafinacyjny olej napędowy z dodatkami (np z węgla, biomasy czy gazu ziemnego, jest na to popyt w Australii, która chce się uniezależnić od ropy korzystając ze swoich ogromnych złóż węgla) Benzyna: - EN (E5, E10, E85) - benzyna z dodatkiem N% etanolu Ogólnie pomysł jest dobry i popieram. Oby stacje się nie opierały tylko na tym i jednak dalej oznaczały wszystko kolorami i etykietkami, wtedy będzie jeszcze lepiej. Z jednej strony łatwo zlokalizować odpowiednie paliwo i trudniej o pomyłkę, z drugiej strony zainteresowani będą wiedzieć, co leją do baku. Teraz często brakuje informacji o tym, ile jest dodatków w paliwie. Jak łatwo się domyślić, oznaczenia informują o dodatkach, a nie samym paliwie. Paliwo oznaczone jest kształtem znaczka. B - Biokomponenty (stosowane w olejach napędowych) E - Etanol (stosowany w benzynie)

Odpowiedz
avatar nowaczek1
0 0

@ZONTAR: rąb, powiadasz...?

Odpowiedz
Udostępnij