Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Plusy

Dodaj nowy komentarz
avatar go1
2 4

Czy też komuś brakuje mistrzowskiej odpowiedzi do tego screena,czy to tylko ja jestem taki dziwny?

Odpowiedz
avatar ChiKenn
-1 1

- na wakacje nie trzeba wyjeżdżać do ciepłych krajów

Odpowiedz
avatar Marius
1 1

W taką duchotę, to pranie raczej nie schnie zbyt szybko.

Odpowiedz
avatar Dawid_M
0 0

- kładziesz deskę do krojenia na słońcu i w 30 min. wszystko na niej ginie - kładziesz na chwilę lody w pudełku z lodówki, tak twarde, że nawet ich siekiera nie podzielisz

Odpowiedz
avatar ZONTAR
0 0

W sumie prędkość schnięcia zależy od wilgotności powietrza, a ta zazwyczaj jest na podobnym poziomie przez cały rok. Szybciej będzie schło na wietrze (szybciej wymieniamy powietrze odbierające wilgoć) lub w pełnym słońcu (ubrania się nagrzewają podnosząc temperaturę powietrza w swojej okolicy, a to obniża wilgotność powietrza i przyspiesza schnięcie). Jak postawisz pranie na zacienionym balkonie, to wyschnie tak samo szybko, jak zimą.

Odpowiedz
avatar ChiKenn
0 0

@ZONTAR: zimą jest dużo niższy poziom wilgoci niż latem

Odpowiedz
avatar ZONTAR
0 0

@ChiKenn: Skoro średnia temperatura nawiewana do domu w lipcu to 12-14 stopni celcjusza, to z pewnością nie są to pomiary atmosferyczne. Świadczy o tym chociażby fakt, że w okresie największego chłodzenia było blisko 100% wilgotności, a więc pomiar był robiony już schłodzonego powietrza. Mój wykres akurat zgarnąłem z http://www.zgora.pios.gov.pl/wios/images/stories/pms/pub/rap2004/zg/2.html Tu masz podobny http://suszarnie.itc.pw.edu.pl/ http://suszarnie.itc.pw.edu.pl/images/image0061.gif Zapewne mylisz wilgotność powietrza atmosferycznego od wilgotności w domu. Zimą w domu się grzeje, więc wilgotność gwałtownie spada. Latem chłodzimy, więc wilgotność potrafi przekraczać 100% (stąd skropliny z klimatyzatorów). Ja pisałem o suszeniu na balkonie.

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2019 o 12:05

avatar ChiKenn
0 0

@ZONTAR: w tych danych, które pokazałem temperatura nawiewana jest inna niż ta na zewnątrz ponieważ wymiennik rekuperatora potrafi odzyskać ciepło / chłód (w zależności od potrzeb) zanim powietrze zostanie wtłoczone do domu. Nie mylę atmosferycznej z domową, bo wentylacja pokazuje mi 4 różne parametry wilgotności powietrza: zewnętrzną (przed i za wymiennikiem ciepła) oraz wewnętrzną (przed i za wymiennikiem). I z tych danych wynika, że powietrze na zewnątrz zimą (temperatura poniżej zera) ma niższą wilgotność niż latem przy wyższych temperaturach. Być może jest jakaś zasadnicza różnica w wilgotności względnej i bezwzględnej i Twoje dane to względna, a wentylacja pokazuje bezwzględną. Przyznam, że nie wgłębiałem się nigdy w ten temat i nawet nie wiem czym się te dwie wartości różnią. Co do wysuszania przy ogrzewaniu - jasne, ale tak się dzieje przy gorących kaloryferach. Przy dobrze zaizolowanym domu i ogrzewaniu podłogowym nie ma to dużego wpływu, bo w obiegu CO jest woda o temperaturze 22-25 stopni.

Odpowiedz
avatar madro
0 0

No i wreszcie w sklepach jest zimne piwo. Bo w zimie lodówek nie załączają, bo i tak zimno.

Odpowiedz
Udostępnij