Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Samolot

Dodaj nowy komentarz
avatar dranjam
2 2

To zależy od wielu czynników itd. ale ogólnie podróż do Nowego Jorku z Londynu trwa ~6 godzin, a powrót ~7.

Odpowiedz
avatar Egghead
-5 5

@dranjam: Oj, raczej odwrotnie - na zachód leci się dłużej, bo trzeba nadrobić dystans rosnący z ruchem wirowym Ziemi.

Odpowiedz
avatar dranjam
-4 4

@Egghead: Nie no, dobrze jest, Ziemia się kręci na wschód, więc szybciej do Londynu, bo jak samolot leci na zachód, to Nowy Jork leci na wschód.

Odpowiedz
avatar Egghead
-1 1

@dranjam: Masz rację. Pokręciłem, bo ostatnio jak leciałem do Paryża to było dokładnie odwrotnie. Ale trasa się trochę różniła i pewnie tu tkwi różnica - z powrotem niemal w linii prostej.

Odpowiedz
avatar yahoo111
4 4

@Egghead: A to powietrze stoi w miejscu, a ziemia pod nim się obraca? Równik wiruje z prędkością 1667 km/h. Gdyby takie były wiatry równikowe, to byłoby trochę kiepsko. Gdyby takie zjawisko występowało dopiero od kilkuset metrów, to z kolei by powodowało, że lot z zachodu na wschód byłby niemożliwy i szybciej byłoby oblecieć Ziemię dookoła, niż próbować lecieć pod wiatr. Ale atmosfera wiruje razem z Ziemią. Różnicę w czasie lotu do Ameryki i do Europy powodują prądy powietrzne, ale różnice nie są tak wielkie, jak wynikałoby z ruchu wirowego. Trasa zwykle prowadzi nad kołem wielkim kuli ziemskiej, bo to jest najkrótszy dystans. Jeśli występują prądy powietrzne i można szybciej polecieć z wiatrem, wtedy z nich się korzysta. Jak leciałem do Denver z Frankfurtu (i w drugą stronę), to tam było 11 godzin, z powrotem 14 i lot nad wielkim kołem, nie było żadnego użytecznego wiatru w tył.

Odpowiedz
avatar Egghead
0 0

@yahoo111: No nie, gdyby powietrze stało w miejscu to doskonale sprawdziłaby się podróż balonem - wystarczyłoby się wznieść i poczekać aż zadany punkt Ziemi się nakręci pod kosz ;-) Atmosfera też wiruje, ale opór powietrza znacząco maleje wraz z wysokością.

Odpowiedz
avatar tas_cc
1 1

Naukowcy jej nienawidzą. Udowodniła, że ziemia jest płaska.

Odpowiedz
avatar konto usunięte
1 1

@tas_cc: Jedyne co udowodniła, to że nie zna podstaw fizyki.

Odpowiedz
avatar FrozenMind
1 1

Średnio statystyczny lot ponad Atlantykiem nie ma tego samego czasu przelotu. Prądy na wysokości przelotu powodują, że na wschód leci się szybciej.

Odpowiedz
avatar ShaH
3 3

To tak jak by stwierdzić, że w pociągu jadącym ze stałą prędkością, przejście z jednego końca wagonu do drugiego w jedną stronę powinno zająć mniej czasu niż przejście w drugą stronę.

Odpowiedz
avatar Adassko
-2 2

no ale tak faktycznie jest, w jedna strone leci sie srednio godzine krocej

Odpowiedz
avatar banan113
2 2

gdyby ziemia byla wirujacapilka to by nie istnialy samoloty, wystarczyloby podskoczyc a ziemia by sie przesuwala pod nogami 2000km/h

Odpowiedz
avatar Adassko
-1 1

@banan113: no nie za bardzo bo byłbyś rozpędzony do tej samej prędkości co ta piłka więc pomijając opór powietrza i tak wylądowałbyś w tym samym miejscu. Za to wiałby ciągły wiatr o tej prędkości

Odpowiedz
avatar banan113
-1 1

@Adassko: jadac samochodem 100km/h czuje jak jade, gdybym byl rozpedzony do 2000km/h to bym to chyba czul nie?

Odpowiedz
avatar yahoo111
1 1

@banan113: Nie. Prędkości się nie odczuwa (chyba że prędkość podmuchu wiatru w twarz). Odczuwa się przyspieszenie.

Odpowiedz
avatar banan113
-1 1

@FriendzoneMaster: taa a ty to wszystko lykasz jak pelikan co iluminanci z nasa ci mowia xd

Odpowiedz
Udostępnij