Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Trzmiel

Dodaj nowy komentarz
avatar pslodo
-3 5

Niech zgadnę. To jest zdanie naukowców z USA? Amerykański naukowiec to taki subtelny oksymoron :) Kilka lat temu przeczytałem artykuł prasowy traktujący o tym, że naukowcy z USA przeprowadzili eksperyment, żeby sprawdzić, czy grillowane mięso jest szkodliwe. Nakarmili hamburgerami myszy, które w gruncie rzeczy są roślinożerne, a gdy te się pochorowały opublikowali wynik pracy, z której wynikało że powinno się natychmiast zaniechać grillowania mięsa :)

Odpowiedz
avatar konto usunięte
0 2

@pslodo: Mięso grillowane jest szkodliwe i nie trzeba w tym celu przeprowadzać badań na myszach. Całość rozbija się o tłuszcz. Tłuszcz, który wycieka z mięsa i zostaje przypalony do tacki, albo co gorsza skapuje prosto w żar. Z jednego i drugiego podczas spalania unoszą się wysoce rakotwórcze związki lotne, które następnie osiadają z powrotem na mięsie, a my je sobie zjadamy, albo wdychamy po prostu siedząc obok. Do tego dochodzi standardowa kwestia różnych marynat, keczupów, musztard, sosów i innych, które są kaloryczne, zawierają nieraz sporo cukru, a i niekiedy sztucznych dodatków jeżeli kupujemy najtańsze produkty. Do tego nieodłącznym kompanem grilla jest piwo, które chociaż w niewielkich ilościach jest zdrowe, pite w nadmiarze jest szkodliwe ze względu na alkohol. A o nadmiar piwa przy grillu łatwo, bo przy tych wszystkich słodko-pikantnych dodatkach chce się pić. Do tego piwo wzmaga apetyt, dzięki czemu zjemy wszystkiego więcej niż gdybyśmy zapijali np. wodą mineralną.

Odpowiedz
avatar pslodo
0 0

@Trokopotaka: No cóż, ja jestem niekłamanym miłośnikiem wszelkiego rodzaju niezdrowych wiktuałów i napitków. Przepadam za wszelkimi smażonymi, pieczonymi, opiekanymi i podpiekanymi mięsami popitymi napojami alkoholowymi i alkoholizowanymi. Sumienie mi zezwala, gdyż dawno temu podjąłem decyzję, że nie zamierzam żyć wiecznie, a nawet dożyć późnej starości. Z resztą wspomniałem o grillowaniu tylko żeby wyłuszczyć wątpliwą roztropność "naukowców" z za wielkiej wody.

Odpowiedz
avatar gomezvader
0 2

@pslodo: amerykańcy naukowcy to oksymoron, ale z innego powodu niż podałeś. Każdy amerykański naukowiec z dobrymi wynikami to imigrant skuszony magiczną wizą i ulgami podatkowymi.

Odpowiedz
avatar esteon
3 5

Ja prdl, znowu to gówno? Sorry za wulgaryzmy, ale wkurza mnie jak ktoś sobie nauką wyciera mordę. Nie, naukowcy nie stwierdzili, że trzmiel nie powinien latać. Na przełomie XIX i XX wieku, gdy powstawały modele aerodynamiczne zauważono, że trzmiel ma za małe skrzydła by latać GDYBY były sztywne! I już wtedy wiadomo było, że jedyne co to oznacza, to że muszą (dość mocno) się wyginać podczas "machania".

Odpowiedz
avatar jurekogorek
0 0

@esteon: Trzmiele są całkiem cwane w swoim modelu lotu, przepychają powietrze w dół nie tylko, gdy machają skrzydełkami w dół, ale i w górę, co daje im podwojoną siłę nośną. Małe helikoptery.

Odpowiedz
avatar banan113
-2 2

ta na pewno ameryccy nalkowcy tak stwierdzili xd co za dzbany to wymyslaja

Odpowiedz
avatar lifter67
0 2

Nie "zdaniem naukowców", a "zdaniem memiarza ignoranta, który mało wie, bo przecież szkoła niczego nie uczy".

Odpowiedz
Udostępnij