Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Pierwiastki

Dodaj nowy komentarz
avatar Glaurung_Uluroki
4 12

Kiedy jesteś debilem i próbujesz żartować z czegoś, na czym się nie znasz, ale mnóstwu innych debili i tak wydaje się to śmieszne, bo też nie mają o tym zielonego pojęcia. Czas połowicznego rozpadu Uranu U235 to 713 milionów lat, a Uranu U235 4,5 miliarda lat. Nawet kurierzy tak długo nie jadą.

Odpowiedz
avatar Maquabra
-5 7

@Glaurung_Uluroki: Żarty mają to do siebie, że zazwyczaj nie są dosłowne. Tobie w komentarzu pomyliły się cyferki i ten sam uran ma 2 różne okresy rozpadu połowicznego? Mam cię teraz zwymyślać od debili? No raczej nie :)

Odpowiedz
avatar gomezvader
3 7

@Maquabra: Żarty mają to do siebie, że mogą być chvjowe jeśli założenie pointy jest błędne. Jeśli powiem żart, którego pointą są nie umiejące jeździć baby to jest to zabawne bo poniekąd prawdziwe. A jeśli mój żart będzie się odnosił do łatwopalności wody to nie będzie śmieszny. W tym wypadku błąd jest tak duży, że całkowicie wybija z żartu. Gdyby żart dotyczył unun chvjnium i reszty tych pierwiastków, których czas rozpadu jest tak krótki, że ledwo udało się je zaobserwować po wytworzeniu. To byłoby śmiesznie. Gdyby dotyczył radioaktywności. To byłoby śmiesznie. Ale nie można powiedzieć "8 ciem zabił kapciem" i powiedzieć "haha żart, niedosłowny".

Odpowiedz
avatar zerco
-1 3

Oho! NERD FIGHT!

Odpowiedz
avatar Yellow_Jester
0 4

@Maquabra: 713 milionów ma u238. Naprawdę uważasz, że tzw. "przeciętny wyborca" ma jakiekolwiek pojęcie o czasach połowicznego rozpadu i odróżnia je od reakcji łańcuchowej? Jeśli tak uważasz, to zrób sondę wśród znajomych - będziesz mógł się zdziwić.

Odpowiedz
avatar ZONTAR
2 2

@Yellow_Jester U238 jest bardziej stabilny i ma 4.5 miliarda. U235 jest mniej stabilny i używany jako paliwo, ale przez krótki okres rozpadu już go praktycznie nie ma na ziemi. Jest rzadszy od platyny, stąd różne procesy wzbogacania na potrzeby paliwowe. Stworzenie masy krytycznej używają U238 graniczy z cudem, ale wykorzystując je jako materiał osłonowy w szybkich reaktorach uciekające szybkie neutrony doprowadzają do fuzji tworząc U239, który dosyć szybko zamienia się w Pluton 239.

Odpowiedz
avatar Yellow_Jester
2 2

@ZONTAR: Widzisz, Ty to wiesz, a ilu jeszcze?

Odpowiedz
avatar esteon
0 2

Uran to pikuś. Jeśli tam jest choćby mikrogram astatu (6. rząd, drugi od prawej), to będzie niezłe bum.

Odpowiedz
Udostępnij