Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Droga

Dodaj nowy komentarz
avatar JasniePanQrdupel
11 11

Ta część drogi po lewej musiała być wyżej, żeby był wiadukt nad torami i żeby się pod nim miściły pociągi i przewody trakcyjne i co jeszcze. Poziom tej części po prawej jest uzależniony od poziomu skrzyzowania. Pewnie gdyby obie drogi połączono prosto, to powstałby srogi zjazd/podjazd, zwłaszcza, jeśli tory dodatkowo znajdują się na "grzbiecie", a ta droga poprzeczna - w dolince. Dzięki zastosowaniu łuku - udało się tę róznicę wysokości "wybrać" na dłższym odcinku. Nie ma za co.

Odpowiedz
avatar maver
10 10

coś podobnego chciałem powiedzieć, że podjazd z prawej nad tory byłby zbyt stromy, dlatego zrobili serpentynke czy jak to tam nazwać. ale po co myśleć, lepiej sie pośmiać z niczego.

Odpowiedz
avatar banan113
2 2

taa mogli zrobic schody albo postawic drabiny i by samochody schodzily, taa na pewno dzbanie

Odpowiedz
avatar FrozenMind
1 1

Jest taki termin jak "rezerwa", co stosuje m.in. PKP. Działka PKP jest szersza niż same tory i potrafi na niej być część pozostawiona w razie potrzeby na kolejne tory. Analogicznie do tego zostawia się szerokie pasy drogowe, choć droga ma tylko dwa pasy, a ogrodzenia posesji i szafki stoją dalej od drogi. W przypadku ze zdjęcia droga jest wyniesiona dość wysoko znacznie wcześniej od widocznych na niej torów, a pod spodem widać zaplecze budowy. Przykład rezerwy w Polsce: https://app.xyzgcm.pl/gdansk-pl/t/202002143316.jpg Polski przykład o dziwniejszym podłożu na węźle S6: https://www.google.com/maps/@54.2096825,16.1508145,17z

Odpowiedz
avatar adawo
1 1

I to jest ta różnica kiedy na świat patrzy humanista i inżynier.

Odpowiedz
Udostępnij