Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Niewidomy widzi zdjęcia?

by alpinenoob
Dodaj nowy komentarz
avatar Glaurung_Uluroki
3 3

Każdy patrol policji ma psa przewodnika.

Odpowiedz
avatar didja
5 5

Dwadzieścia dziewięć osób (w tej chwili to "dzieło" ma ocenę 29/29) nie wie, że pies przewodnik pomaga też osobom innym niż niewidome. Od otwierania drzwi i przynoszenia przedmiotów osobom sparaliżowanym po wyczuwanie napadów padaczki i podejmowanie czynności zapobiegających napadowi lub łagodzących jego skutki. Dwadzieścia dziewięć osób cieszy się, że jest debilami. Ja prdl...

Odpowiedz
avatar kajus44
1 3

@didja: Kiedy ludzie słyszą tętent kopyt, myślą, że to koń. A to może być zebra.

Odpowiedz
avatar ChiKenn
1 1

@kajus44: tylko jeśli są akurat w ZOO ;)

Odpowiedz
avatar Skibcus
-3 3

@didja: Akurat pies przewodnik ma za zadanie pomagać osobom niewidomym/niedowidzącym, nie założy ci kurtki, nie wyczuje padaczki.

Odpowiedz
avatar cassper
1 1

@didja: To samo pomyślałem po zobaczeniu tego komentarza - pies przewodnik, nie tylko niewidomym pomaga. Chociaż, tu jest mały problem nomenklaturowy, bo na psy inne niż dla niewidomych, mówi się "pies towarzyszący", przewodnik jednak z założenia prowadzi drugą osobę, wiec dotyczy to raczej niewidomych lub chociaż głuchoniemych, chociaż mogą to być też niepełnosprawni umysłowo, niezdolni do samodzielnego poruszania. Prawda jest więc tu po środku bo z jednej strony, pies może być "użytkowy" z wielu innych powodów niż ociemnienie, z drugiej zaś strony, raczej się nie nazywa takich psów przewodnikami tylko towarzyszącymi, co i tak na jedno wychodzi z punktu widzenia prawnego - i z tym i z tamtym, możemy wszędzie wchodzić, nawet na pokład samolotu czy do szkoły właśnie.

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2021 o 13:06

avatar didja
0 0

@Skibcus: Skąd wziąłeś informacje, że pies nie wyczuje padaczki?

Odpowiedz
avatar Skibcus
0 0

@didja: Zadaniem psa przewodnika nie jest wyczuwanie padaczki. Jest różnica między psem, a psem przewodnikiem.

Odpowiedz
avatar Statler
3 3

może to półprzewodnik

Odpowiedz
avatar ZONTAR
2 2

Może po prostu nie zna miasta?

Odpowiedz
avatar andyk77
0 0

Może pies mu powiedział

Odpowiedz
avatar AleksanderVM
0 0

Ciekawe że nikt nie zauważył, że pies poszedł do szkoły sam...

Odpowiedz
avatar yahoo111
0 0

Pies przewodnik pomaga też osobom, które są zakwalifikowane do grupy inwalidzkiej. Mogą mieć znaczną utratę wzroku, bardzo zawężone pole widzenia, brak zdolności poruszania okiem, skrajną krótkowzroczność lub nadwzroczność. Szczególnie skrajna krótkowzroczność, której nie da się normalnie skorygować, może być tego dobrym przykładem. Osoba taka może nawet bez problemu pracować, ale bez psa nie wyjdzie z domu, bo wszystko przed sobą widzi jako wielką plamę.

Odpowiedz
Udostępnij