Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Zadania

Dodaj nowy komentarz
avatar Marhibur
9 9

Szkola jest tez po to zeby uczyc. Gostek nie pisal wiadomosci na facebooku, tylko oficjalna wiadomosc do nauczyciela. Kto ma wymagac i uczyc jak nie nauczyciel?

Odpowiedz
avatar FrozenMind
-4 6

Być może uczeń nauczy się poprawnie płaszczyć przed urzędnikami z fałszywymi życzliwościami, niczym uśmiech kandydata do koryta.

Odpowiedz
avatar zpiesciamudotwarzy
3 5

@FrozenMind: to może ja jużstary jestem ale mnie też razi taka forma wiadomości do nauczyciela.. a nauczyciel może być jeszcze starszej daty niż ja i uważać że jak coś jest NA PIŚMIE to powinno zachowywać pewną formę, które notka "witam - pozdrawiam" na pewno nie spełnia... Dzień dobry Przesyłam pracę z dnia XXX Jakub jakiśtam

Odpowiedz
avatar FrozenMind
0 2

Szanowny @zpiesciamudotwarzy, Forma ze zrzutki nie wygląda miło, jednak bardziej pisałem w kontekście co do znaczenia "szanowny" i "z poważaniem", jak ktoś ani nie szanuje, ani nie poważa. A jednak tego oczekują w PEWNEJ korespondencji i inaczej mogą się na kogoś wyprzeć przy załatwianiu spraw urzędowych. I w związku z tym nauczenie kogoś tych form może być przydatne, ale w wybranych przypadkach. Choć nawet na "dzień dobry" można jak niektórzy odpisać "poco ten sarkazm". "Witaj" i "witam" tylko pozornie brzmi niczym "siema" i "elo", bliżej mu do "czuwaj". Stało się jednak zbyt mainstreamowe i jak widać razi tym w oczy, bo zostało przyjęte przez młodych. Przy kontaktach, w tym biznesowych, przechodzi się współcześnie na bardziej bliższe formy (zarezerwowane dla znajomych), co zapewne czerpane jest z Zachodu, jednak zmniejsza bariery (wyciąga kija). Trzeba jednak uważać do kogo się pisze, nawet nie do końca jest to zależne od wieku czy stanowiska. Przywykłem jednak do listów z urzędów kierowanych do mnie w stylu "Szanowny Panie", a w treści "mamy cię w dupie, bo według naszych interpretacji nie leży to w kompetencjach zgodnych z paragrafem tym i tym, lecz zamiast faktycznie coś zrobić dla dobra mieszkańców to lepiej zmarnować czas pracy na wyszukanie podstaw prawnych do odrzucenia, które zapisane są w sposób ogólny". Pisząc branżowo per "Szanowny Panie" odbiorca spodziewa się negatywnego komentarza ode mnie i konsekwencji. Dodam jeszcze jedną ciekawostkę - "a czemuż ty towarzyszu jeszcze tu jesteście i nie pojechaliście...". Według mojej wiedzy ta forma znana z komunizmu i języka rosyjskiego była w języku polskim stosowania dawno temu i tyczyła się rozróżniania między osobą obcą (wy), a bliską (ty). To też może jeszcze niektórych razić, że obcy mówią do tych osób w liczbie pojedynczej. Podobnie brak kilku komplementów przy powitaniu płci przeciwnej, co obecnie może być uważane za seksistowskie. Ze srogim poważaniem, FrozMnd

Odpowiedz
avatar zpiesciamudotwarzy
1 1

@FrozenMind: :) tu się z tobą zgodzę - że im więcej szanownych panów w nagłówku tym bardziej rozmówcę mamy w d** :) a już zwłaszcza jak nauczyciel pisze do ucznia - szanowny panie - pamietam ze studiów że jak mi raz napisali per szanowny panie to musiałem przedmiot powtarzać - ale na tym chyba polega SZKOŁA że uczysz się pewnych zasad - w tym tego że ima bardziej masz kogoś w d**pie tym ładniej siędo niego zwracasz.. sam miałeś trochę beki pisząc posta do mnie - no nie :) koniec końców - to była jednak wiadomość do nauczyciela, nie urzedasa nie partnera biznesowego etc, tylko do nauczciela - w dodatku pisana nie przez studenta tylko przez jakieś dzieciaka - więc tutaj akurat przy całej swojej antysystemowości popieram nauczyciela - bo taka forma jest niepważna i świadczy pewnie nawet nie tyle o bezczelności co po prostu o braku wiedzy - a szkołą jest od tego żeby uczyć więc go nauczyciel pouczył :)

Odpowiedz
avatar kenzol
0 0

"Witam" używa się tylko wtedy, kiedy witasz gości przychodzących do Twojego domu.

Odpowiedz
Udostępnij