Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Zwrot

Dodaj nowy komentarz
avatar Eddeede
-1 5

Zwrot na kartę podarunkową to jest żenada. Jak się nie dopatrzy, to pierwszy i ostatni zakup w sklepie.

Odpowiedz
avatar zyxxx
6 6

@Eddeede: niektóre sklepy tak muszą, bo inaczej sa wykorzystywane jako darmowe wypożyczalnie ciuchów i butów (zwłaszcza w okolicy nowego roku w niektórych sklepach, gdzie normalnie zwraca się gotówkę, sa tymczasowo wprowadzone zasady zwrotu na kartę podarunkową)

Odpowiedz
avatar konto usunięte
3 3

@Eddeede: To metoda na walkę ze cwaniactwem, bardzo dobrze się mającym w mentalności naszych rodaków (a zwłaszcza chyba rodaczek). Znajdzie się taka karynka co potrzebuje butów i kiecki bo zaproszono ją nagle ślub. A skąd ma mieć buty i sukienkę, jak po ślubach nie chodzi, tylko cały dnie lata w bluzie i jeansach? No to cyk, idziemy do butików, kupujemy jakieś droższe ciuchy, cyk na wesele, a za 2 dni zwrot "bo nie pasują". Zwrot na kartę podarunkową rozwiązuje ten problem. Bo jak faktycznie kupisz coś, co nie pasuje, źle leży itp., to zwracasz i kupujesz taki rozmiar, co będzie pasował, albo produkt innej marki. Innymi słowy odsiewa uczciwych klientów, którzy faktycznie coś chcą kupić od kombinatorów. Jak to komuś nie odpowiada niech się w lumpeksach ubiera w rzeczy używane.

Odpowiedz
avatar MrDeothor
3 5

jeżeli zakup odbył się po za terenem sklepu (telefonicznie/online/sprzedaż garnków na pokazach), to w ciągu 2 tygodni sklep/sprzedawca musi przyjąć zwrócony towar na zasadach rękojmi, tak długo, jak nie jest on uszkodzony (z winy konsumenta). Po tym czasie jedynie gwarancja producenta na okres przez niego podany. W przypadku zakupu na terenie sklepu, konsumentowi przysługuje gwarancja producenta, bądź dobra wola sklepu, który pozwala na wymianę, bądź zwrot w gotówce, bądź bonie podarunkowym. Nawet nie wiecie jak mało osób zna te regułki

Odpowiedz
avatar wroblitz
3 3

@MrDeothor: Najwyraźniej Ty również zaliczasz się do tych osób, skoro piszesz "Na zasadach rękojmi" (która to ma zastosowanie wyłącznie w odniesieniu do towaru wadliwego), a tym, co opisujesz jest prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość (tj. wycofanie się z niej, co rodzi skutki takie, jakby umowa nigdy nie została zawarta - art. 31 ust. 1 Prawa konsumenta).

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2022 o 19:31

avatar MrDeothor
1 3

@wroblitz: welp. pomyłka. dzięki za sprostowanie :)

Odpowiedz
avatar Fishka
2 2

"Tabliczka w sklepie jako źródło prawa powszechnie obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej" - praca doktorska.

Odpowiedz
avatar Pan_Jacenty
1 1

Ludzie mylą prawo do zwrotu z prawem do reklamacji.

Odpowiedz
Udostępnij