Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Pierwszoroczni prawnicy

Dodaj nowy komentarz
avatar kontraparka
0 0

@maziczeq: Albo ciągnąć. Oczywiście to bzdura, bo prowadząc rower np. po chodniku jesteś traktowany jak pieszy. Mandat dostaniesz jeśli go prowadzisz po drodze dla rowerów.

Odpowiedz
avatar ZONTAR
0 0

@kontraparka: Czyli jednocześnie prowadzenie pojazdu po drodze dla pieszych i do tego po pijaku. Niezłe combo.

Odpowiedz
avatar wroblitz
0 0

@kontraparka: Autor komentarza posługuje się dość osobliwą nomenklaturą, ale wydaje mi się, że przez prowadzenie może mieć na myśli kierowanie / jazdę na rowerze (albowiem takie słowo pada zarówno w art. 178a kk, jak i 87 kw - "Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (...), prowadzi pojazd", sam też kawałek dalej wspomina o mandacie "za prowadzenie pojazdów"), zaś pisząc o niesieniu rowera ma na myśli prowadzenie w sensie pchania go idąc obok. Przy takiej wykładni to, co napisał odpowiada stanowi faktycznemu. Swoją drogą, nowela Kodeksu wykroczeń z 1 stycznia 2022 r. dość mocno zaostrzyła dolne widełki za tego typu wykroczenia - z 20 do 1 000 zł w przypadku stanu po użyciu i z 50 do 2 500 zł w przypadku stanu nietrzeźwości.

Odpowiedz
avatar Rapper3d
0 0

@wroblitz na tym polega specyfika naszego jezyka. Samochód prowadząc jedziesz nim a prowadząc rower pchasz go idąc obok. Natomiast wykonując tą samą czynność dla roweru co dla samochodu rowerem jedziesz lub na rowerze. Jezyki obce mają to lepiej rozwiązane ride/drive

Odpowiedz
Udostępnij