Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Kongres

Dodaj nowy komentarz
avatar mnalicka
0 6

Fajnie ze faceci w koncu wzieli sie za swoje sprawy a nie czekaja az wszystko kobiety za nich zrobia :) I mam nadzieje ze zniknie obowiazek alimentow po udowodnieniu, ze nie jest sie ojcem. To jest tak cholernie niesprawiedliwe ze szkoda gadac.

Odpowiedz
avatar wroblitz
1 3

@mnalicka: A gdzie taki obowiązek według Ciebie obecnie istnieje? Bo raczej nie w art. 133 KRiO.

Odpowiedz
avatar stalin150
4 6

@mnalicka: To w końcu jest patriarchat i kobiety to niewolnicy czy faceci to nieudacznicy za których wszystko do tej pory musiały robić kobiety?

Odpowiedz
avatar Malikkun
2 2

@Wroblitz, to baba, nie wymagaj logicznego myślenia.

Odpowiedz
avatar NadobnyWieslaw
0 0

@wroblitz w orzecznictwie. Wiedza przyjdzie z doświadczeniem zawodowym.

Odpowiedz
avatar wroblitz
-1 1

@NadobnyWieslaw: To akt prawny, a nie orzecznictwo. W każdym razie skoro Ty (jak mniemam z tonu wypowiedzi) posiadasz tę (sprzeczną z treścią przepisu, komentarzami autorytetów w zakresie prawa rodzinnego oraz orzecznictwem) wiedzę, to może będziesz uprzejmy się nią podzielić i napisać nam wszystkim, jak to naprawdę jest z tymi alimentami zasądzanymi od osób, które nie są biologicznymi ojcami, po tym, jak - cytując autorkę komentarza - "Udowodnią oni, że nie są ojcami"? Sąd w trybie art. 62 § 3 KRiO obala ojcostwo, po czym wstaje i ogłasza "W związku z tym, że skutecznie obalił pan ojcostwo tego dziecka, niniejszym zasadzam od pana na jego rzecz alimenty w kwocie 3 500 zł. Wyrok jest prawomocny, z obowiązkiem zapłaty wstecz do dnia narodzin i jeszcze dorzucam alimenty na żonę i jej wujka".

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 marca 2024 o 10:04

avatar wroblitz
-1 1

@NadobnyWieslaw: Jeżeli uważasz, że tak właśnie się kształtuje orzecznictwo w tej kwestii, to zapewne nie będzie dla ciebie żadnym problemem przytoczenie sygnatury przynajmniej jednej sprawy, w której zasądzono alimenty na dziecko od pozwanego, który skutecznie dowiódł tego, że nie jest jego ojcem. Przyznam, że to teza równie kontrowersyjna, co stwierdzenie prawomocnym wyrokiem czyjejś winy i na ten podstawie zasądzenia obowiązku naprawienia szkody z art. 46 kk na rzecz skazanego od pokrzywdzonego. Tymczasem załączam tezę (z uchwały siódemkowej Sądu Najwyższego) nieporównanie mniej atrakcyjną, acz jednak obowiązującą (bez większych nadziei na to, że cokolwiek z tego zrozumiesz). http://mistrzowie.org//uimages/services/mistrzowie/i18n/pl_PL/comments/8c96/8c96e4faf4052806dd64134946e8cd1e.jpeg

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 marca 2024 o 10:29

avatar Klugheit
4 4

"To, że nie jesteś ojcem dziecka nie znaczy, że nie masz płacić na nie alimentów" ;-)

Odpowiedz
avatar Alex2422
1 1

Super mem, a teraz można prosić jakiś mistrzowski komentarz?

Odpowiedz
avatar NadobnyWieslaw
0 0

Bardzo słusznie, dosyć bzdur typu dużo późniejsza emerytura, krótsza długość życia, potężna ilość samobójstw, gorsze wyniki nauczania, pobór etc.

Odpowiedz
avatar Marius
0 0

Kiedy nikt Ci nie chce płacić za siedzenie w domu i sprzątanie po sobie samej.

Odpowiedz
Udostępnij