Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Mistrz Overclockingu

by DarkRaven666
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar RacheZPL
7 7

@Antybristler: Pomażyć ;___;

Odpowiedz
avatar Antybristler
0 0

Teraz to lajkujecie, a kiedy było w poczekalni to wszyscy ocenili słabo i poszło do archiwum :(

Odpowiedz
avatar konto usunięte
-3 5

a co ma przelykanie sliny do zamknietych ust?

Odpowiedz
avatar joypad
0 2

Janusz informatyki

Odpowiedz
avatar kokosnh
0 0

Wy się śmiejecie, a jemu chodziło o program do podkręcania CPU z poziomy systemu. Zmienianie : Voltarzu, szyny, czy mnożnika, w czasie rzeczywistym z poziomu systemu jest przydatne. np. potrzebujesz zagrać w grę to podkręcasz, bez potrzeby restartowania PC. @Antybristler : Da się zmieniać ilość rdzeni ( wątków HT ), z bios-u. Co prawda zwykle wszystkie są domyślnie włączone. Ale były przypadki, że dało się odblokować rdzenie w procesorach AMD ( zablokowane programowo )

Odpowiedz
avatar DarkRaven666
0 0

@kokosnh: Pokaż mi chociażby jeden w miarę przyzwoity program do OC z poziomu Windowsa na LGA775. Takie rzeczy to weszły masowo po premierze LGA1156/LGA1366.

Odpowiedz
avatar kokosnh
0 0

@DarkRaven666: były programy od producentów płyt głównych, umożliwiające podkręcanie z poziomu systemu, brat ma q6600 na płycie Gigabyte i mógł podkręcać ( ale nie mógł zmieniać woltażu, no chyba ze by ustawił na auto, a to kończyło się na overvoltage CPU )

Odpowiedz
avatar DarkRaven666
0 0

@kokosnh: Dlatego też napisałem W MIARĘ PRZYZWOITY. Takie programy były bardziej dopracowane na płytach głównych pod LGA1156 i nowszych, na 775 to jeszcze raczkowało, dlatego te programy były tak niedopracowane.

Odpowiedz
avatar kokosnh
0 0

@DarkRaven666: wszystko się sprowadza do "Jak dużo jesteś w stanie wydać na płytę główną?". Jestem pewien, że któraś z płyt od EVGA, lub ASUS ROG, miała sterowaniem woltażem, gdyż jest to funkcja sekcji zasilania płyty głównej, niezależna od chipsetu.

Odpowiedz
Udostępnij