Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mistrzowie.org

Pokaż menu
Szukaj

Jeżeli szukamy skandali w...

Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar not2pun
4 4

jednak problemu już nie ma wiec moze dziwnym sposobem ale jednak go rozwiazali

Odpowiedz
avatar wroblitz
0 0

Na podstawie jakich przepisów miałaby nastąpić ta konfiskata? Na podstawie nowelizowanego 178a Kk, który wchodzi w życie 14 marca 2024 r?

Odpowiedz
avatar FrozenMind
0 0

@wroblitz: Jak dobrze pamiętam te auto nawet nie było jego własnością, ani jego rodziny.

Odpowiedz
avatar wroblitz
1 1

@FrozenMind: Od 14 marca przyszłego roku nie będzie to stanowić problemu, albowiem wówczas (podobnie zresztą jak w przypadku zbycia, czy zniszczenia auta) zastosowanie będzie miał §2 art. 44b, pozwalający "zamiast przepadku pojazdu mechanicznego orzec przepadek równowartości pojazdu". Co oczywiście w żaden sposób nie zmienia faktu, że w dniu zdarzenia (ani tym bardziej przed) nie istniały podstawy prawne pozwalające "skonfiskować mu auto", jak to twierdzą joemonsterowi / kwejkowi (czy skąd to tam jest) eksperci.

Odpowiedz
avatar FrozenMind
0 0

@wroblitz: Odnosiłem się do samej naiwności do "konfiskowania" pojazdu u osoby ze screena. Bo w przypadku braku własności, to nadal będzie forma kary finansowej, i to dość bolesnej, lecz zapewne rozłożonej w ratach. Dla bogatego to nadal nie będzie problem, zwłaszcza jak ktoś ma kilka drogich pojazdów.

Odpowiedz
avatar wroblitz
3 3

@FrozenMind: No nie wiem - mnie jednak jakoś bliżej do stanowiska, że zabranie komuś, kto ma np. 4 auta o wartości 500 tys. zł każde, jednego z nich, jednak stanowi bolesną dolegliwość. Inna kwestia, że osób, dla których wyłożenie od tak pół miliona złotych na zakup nowego auta jest (zwłaszcza w Polsce) bardzo mało. No i nie zapominajmy, że ten przepadek to tylko dodatek do kary pozbawienia wolności oraz zakazu prowadzenia pojazdów.

Odpowiedz
Udostępnij